جستچو
Generic filters
immigration-lawyer-to-turkey

وکیل مهاجرت به ترکیه (+ خدمات مهاجرت قانونی ۲۰۲۲)

برای مهاجرت به ترکیه، نیازمند راهنمایی های یک وکیل خبره هستید تا روند کار را به صورت قانونی و اصولی انجام دهید. همکاری با وکیل امری اجباری نیست اما برای تسهیل فرآیند اخذ اقامت دائم و پاسپورت ترکیه امری ضروری خواهد بود.

 • مشخصات کلی وکیل مهاجرتی کدامند؟
 • وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران و لزوم انجام امور حقوقی و مهاجرتی متقاضی چیست؟
 • خصوصیات وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه چیست؟
 • خدمات ارائه شده توسط وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه چیست؟
 • هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه چقدر است؟

فهرست مطلب:

✔️ خدمات و وظایف وکیل مهاجرت به ترکیه

وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه در تمامی مراحل همراه شما بوده و می‌توانید از راهنمایی و تخصص وی استفاده کنید. بنابراین همکاری با وکیل امری ضروری در پروسه مهاجرت به کشوری خارجی مانند ترکیه خواهد بود. وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران، اطلاعات جامع و کاملی در خصوص قوانین حاکم بر روش های مختلف مهاجرتی دارد. وکیل در کلیه فرآیندهای مهاجرت از ابتدای امر تا زمان دریافت پاسپورت و تابعیت ترکیه همراه و راهنمای شما خواهد بود. شماره تماس وکیل مهاجرت به ترکیه زمانی که با وکیل به توافق رسیده باشید در اختیار شما قرار گرفته و می‌توانید بدین ترتیب هماهنگی های لازم را انجام دهید. در ادامه مقاله به بررسی مشخصات و شرح وظایف و همچنین بررسی هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه می‌پردازیم.

آدرس اینستاگرام ویکی ترکیش: wikiturkish@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین ویکی ترکیش، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با کارشناسان ویکی ترکیش تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

شماره تماس وکیل مهاجرت به ترکیه

۱. مشخصات کلی وکیل مهاجرتی

پیش از اینکه با یک وکیل رسمی مهاجرتی همکاری داشته باشید، لازم است بدانید چه مشخصات و خصوصیاتی باید داشته باشد. اینکه چه کسانی باید با وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران همکاری داشته باشند. هزینه وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران بسته به نوع خدماتی که ارائه می‌دهد متفاوت خواهد بود. از طرفی افراد بنا به دلایل مختلفی اقدام به همکاری با وکیل رسمی مهاجرت می‌کنند.

برای اینکه بتوانید اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید، در ادامه مشخصات وکیل مهاجرت را بررسی خواهیم کرد. بنابراین شما به عنوان متقاضی می‌توانید برای همکاری وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه، انتخابی راحتتر و صحیح تری داشته باشید.

پیش از اینکه شماره تماس وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران را دریافت و موافقت خود با همکاری با وی را اعلام کنید، باید موارد زیر را بررسی کنید.

 • تحصیلات وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه باید در زمینه حقوقی و در ترکیه باشد.
 • وکیل مهاجرتی در تهران باید مجوز وکالت داشته باشد.
 • وکیل مهاجرت باید در دادگستری حسن سابقه داشته باشد.

قبل از شروع همکاری باید کلیه موارد فوق را بررسی کرده و سپس در مورد هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه به توافق برسید. با اطلاع از حُسن سابقه و تجربه کاری وکیل، راحتتر می‌توانید تصمیم بگیرید.

۲. وکیل مهاجرت و لزوم انجام امور حقوقی و مهاجرتی متقاضی

متقاضیان، برای انجام امور مهاجرتی، اجباری برای همکاری با یک وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران ندارند. در همین راستا، یک تبعه ترکیه ای یا هر فرد خارجی دیگری که مدرک وکالت رسمی ترکیه را دارد، می‌تواند امور حقوقی متقاضی مهاجرت به ترکیه را انجام دهد.

در پاسخ به این سوال که برای مهاجرت به ترکیه باید حتماً از طریق وکیل اقدام شود، باید گفت که همکاری با وکیل اجباری نیست. اما به منظور انجام قانونی و اصولی کلیه امور مهاجرتی، همکاری با وکیل ضروری خواهد بود. با کمک وکیل می‌توانید بدون اتلاف وقت، انرژی و بودجه خود، به راحتی برای مهاجرت به روش های مختلف اقدام کنید.

هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه
Maiden-Tower-(Kız-Kulesi)-Istanbul

توصیه وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه

وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه بر تمامی قوانین مهاجرت به روش های مختلف آشنا است. علاوه بر این با توجه به آشنایی که با زبان ترکیه ای دارد، می‌تواند در تمامی مراحل راهنمای شما نیز باشد. اطلاع از آخرین تغییرات در قوانین و مقررات مهاجرتی، یکی از وظایف اصلی وکیل است. با راهنمایی های وکیل، وقت و هزینه شما در مراحل دریافت اقامت، تلف نخواهد شد. چون وکیل به تمامی قوانین مسلط بوده و از مدارک و مستندات لازم برای ارائه اطلاع کافی دارد. بنابراین با جلوگیری از ارائه مدارک اشتباه یا ناقص، در وقت و هزینه شما صرفه جویی می‌شود.

حتما بخوانید:
خرید خانه در ترکیه با بیت کوین (+ ارز دیجیتال 2022)

وکیل مهاجرتی، باید عضو کانون وکلا باشد. به این ترتیب اطلاعات دقیق و به روزی از قوانین و تغییرات در شرایط مهاجرت به ترکیه خواهد داشت.

به همین دلیل نیز پیشنهاد می‌کنیم، برای مهاجرت به ترکیه به هر روش مهاجرتی، با یک وکیل مجرب و با سابقه درخشان همکاری داشته باشید.

۳. خصوصیات وکیل رسمی مهاجرت

وکیلی که امور مهاجرتی به ترکیه را برای شما انجام می‌دهد. باید تمامی مشخصاتی که در بخش های قبلی به آن اشاره کردیم را داشته باشد. متقاضیان مهاجرت، قبل از پرداخت هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه باید با نوع خدمات و خصوصیاتی که یک وکیل مجرب دارد، به خوبی آشنا باشند.

اگر شماره تماس وکیل مهاجرت را از شخصی دریافت می‌کنید. باید کلیه موارد ذکر شده در این مقاله را مورد ارزیابی دقیق قرار دهید. در نهایت با توجه به اینکه وکیل کلیه خصوصیات و مشخصات لازم را داشت، می‌توانید برای همکاری اقدام کنید.

مشخصات وکیل رسمی مهاجرت

 • وکلا باید بر کلیه قوانین خصوصاً قوانین مهاجرت به ترکیه مسلط باشد.
 • وکلا باید دارای سابقه خوب و تجربه کافی در امور مهاجرتی به ترکیه در سال‌ های اخیر باشد.
 • وکلای مهاجرتی باید برای برقراری یک ارتباط صحیح با متقاضی و سازمان های مختلف ترکیه به زبان ترکیه ای و فارسی مسلط باشد. به این ترتیب مشکلی برای پیشبرد امور پیش نخواهد آمد.
وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران
Hagia-Sophia

۴. خدمات ارائه شده توسط وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه

برای اینکه بتوانید به توافق درستی با وکیل مهاجرتی برسید، باید از نوع خدمات و هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه و اجرای آن خدمات اطلاع داشته باشید. خدماتی که وکلای مهاجرتی به ترکیه ارائه می‌دهد می‌تواند بسته به روش مهاجرتی کاملاً متفاوت باشد. اما در نظر داشته باشید که مهاجرت کاری و تحصیلی به ترکیه مانند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری آنچنان نیازمند همراهی وکلای مهاجرتی نیست. به عبارت ساده تر، همکاری با وکیل مهاجرتی در روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مانند خرید ملک، امری ضروری خواهد بود.

وکلای مهاجرتی برای خرید ملک در ترکیه و دریافت تابعیت و پاسپورت از این طریق، خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

 • اخذ استعلامات لازم
 • افتتاح حساب بانکی در ترکیه
 • اخذ شماره مالیاتی ترکیه
 • انجام مراحل قانونی انتقال سند و پول
 • اخذ اقامت موقت
 • اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه
 • و …

۵. نکات مهم برای خرید ملک در ترکیه و استفاده از راهنمایی وکیل

وکیل مهاجرتی به منظور انجام کلیه اموری که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، می‌تواند راهنمای شما باشد. اما در زمان خرید ملک در ترکیه باید موارد مهمی را در نظر داشته باشید که می‌تواند به سرمایه گذاری بهتر و مطمئن تر کمک کند. در نتیجه خرید ملک در ترکیه برای شما تنها یک روش اقامتی نبوده و نوعی سرمایه گذاری امن خواهد بود.

 • خانه یا ملکی را در شهرهای ترکیه انتخاب کنید که پس از چند سال بتوانید آن را به راحتی بفروشید. در واقع می‌توان گفت که خانه مورد نظر شما باید خوش فروش باشد.
 • محله و منطقه ای را برای خرید خانه و ملک انتخاب کنید که رشد قیمتی بالایی دارد.
 • انتقال پول را حتماً از مجرای قانونی انجام دهید تا در زمان انتقال سند و دریافت اقامت مشکلی پیش نیاید.
 • برای اطلاع از اسناد و مدارک لازم با شماره تماس وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران تماس بگیرید. به این ترتیب از بروز اشتباه در ارائه اسناد جلوگیری شده و در نتیجه در وقت و هزینه شما نیز صرفه جویی می‌شود.
وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه
İstanbul,-Turkey

توصیه وکیل رسمی در ترکیه

خرید خانه یا هر نوع ملک دیگری برای شهروندان یک کشور، فرآیندی عادی و طبیعی قلمداد می‌شود. اما وقتی برای خرید ملک در کشوری خارجی اقدام می‌کنید، باید کلیه مراحل را با حساسیت و دقت بیشتری انجام دهید. چون هدف شما از سرمایه گذاری در این کشور، دریافت اقامت و تابعیت است، پس باید کلیه مراحل خرید ملک را قانونی و اصولی انجام دهید. بنابراین راهنمایی وکیل رسمی مهاجرتی بسیار کارگشا خواهد بود.

حتما بخوانید:
قیمت ملک در ترکیه به پول ایران (+ خرید و اجاره 2022)

وقتی هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه را پرداخت می‌کنید، او باید در تمامی مراحل خرید ملک شما را همراهی کند. این مراحل شامل انتخاب ملک، استعلامات لازم، حواله پول، انتقال سند ملک، امور اقامتی و دریافت پاسپورت خواهد بود.

۶. هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه

میزان هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه بسته به عوامل مختلفی است که یکی از اصلی ترین آن‌ ها، روش مهاجرتی است. نوع خدماتی که از وکیل دریافت می‌کنید در تعیین میزان هزینه تأثیرگذار هستند. بنابراین با توجه به اینکه خدمات مورد نیاز متقاضی می‌تواند بسیار متقاوت و گسترده باشد، نمی‌توان یک عدد مشخص برای هزینه وکیل مهاجرتی مشخص کرد.

بنابراین شرایط متقاضی، نوع روش مهاجرتی و نوع خدماتی که قرار است دریافت کند، همگی روی تعیین هزینه وکیل مهاجرتی تأثیر می‌گذارند.

عوامل تعیین کننده هزینه وکیل برای مهاجرت

 • شرایط متقاضی
 • نوع خدمات دریافتی
 • شیوه مهاجرتی (کاری، تحصیلی یا سرمایه گذاری)

۷. آیا وکیل خوب برای مهاجرت به ترکیه می‌تواند روند کار را سرعت ‌بخشد؟

وکلای مهاجرتی با کلیه قوانین و مقررات مهاجرت به ترکیه آشنا است. این امر می‌تواند تأثیر زیادی روی روند پیشرفت پرونده شما داشته باشد. چرا که وکیل با توجه به شرایط شما، استراتژی متناسب با آن را خواهد چید. و در نتیجه می‌تواند روند دریافت اقامت را تسهیل کند. روند قانونی مهاجرت و تابعیت در ترکیه، زمان مشخصی برای هر فرآیند در نظر گرفته و باید طبق آن پیش بروید. در نتیجه همکاری با وکیل نمی‌تواند امور مهاجرتی را سرعت بخشد. بلکه می‌تواند از اتلاف وقت، انرژی و هدر شدن سرمایه شما جلوگیری کند.

برای مهاجرت به ترکیه روش های مختلفی وجود دارد که افراد با توجه به شرایط و اهداف خود از مهاجرت، یکی را انتخاب می‌کنند. روش های مهاجرت به ترکیه شامل، تحصیلی، کاری، ازدواج و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت هستند. هر کدام از این روش ها روال قانونی خاص خود را داشته و در نتیجه مراحلی که باید طی کنید، بسیار با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین وکیل مهاجرت کاری به ترکیه می‌تواند برای این روش مهاجرتی راهنمای خوبی باشد. وکلای مهاجرت تحصیلی به ترکیه نیز می‌تواند به خوبی روند مهاجرت و اقامت تحصیلی در این کشور را انجام دهد.

اگر با هدف اقامت دائم و دریافت تابعیت ترکیه، روش سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را انتخاب کرده‌اید. بهترین وکیل برای مهاجرت به ترکیه در تمامی مراحل راهنمای شما خواهد بود. این مراحل شامل انتخاب ملک، دریافت استعلامات لازم، انتقال وجه و انتقال سند و همین‌ طور دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه خواهد بود. دسترسی به شماره تماس وکیل مهاجرت و همکاری با او، در چنین شرایطی بهترین انتخاب خواهد بود.

حتما بخوانید:
خرید ملک ارزان در استانبول (+ هزینه ها به پول ایران 2022)

۸. افتتاح حساب در ترکیه، پس از خرید ملک

تمامی متقاضیان خارجی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند، می‌توانند برای انتقال پول به حساب فروشنده، حساب بانکی افتتاح کنید. یکی از مهمترین خدماتی که وکیل مهاجرتی ارائه می‌دهد، افتتاح حساب بانکی خواهد بود. بنابراین با همکاری با وکیلی خبره، دیگر نگران حساب بانکی و روش قانونی انتقال وجه نخواهید بود.

۹. شرایط تحصیل فرزندان متقاضی مهاجرت به ترکیه

تمامی متقاضیانی که برای مهاجرت به ترکیه اقدام کرده و اقامت این کشور را دریافت می‌کنند. نگرانی در مورد تحصیل فرزندانشان نخواهند داشت. فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی می‌توانند رد مدارس دولتی ترکیه به تحصیل رایگان بپردازند.

البته اگر متقاضی مایل به تحصیل فرزندش در مدارس ایرانی باشد، باید برای مدرک بین المللی و تحصیل فرزندش، شهریه پرداخت کند. این مدارس در آنکارا و استانبول فعالیت دارند و بنابراین حق انتخاب اندکی برای شهر محل سکونت خواهید داشت.

istanbul-tram-taksim-female-child-smile

۱۰. متوسط هزینه های زندگی در ترکیه برای متقاضیان خارجی

هزینه زندگی در ترکیه بسته به شهر محل سکونت متفاوت خواهد بود. از طرفی هزینه ماهانه متقاضی، به سبک زندگی او و تعداد اعضای خانواده نیز بستگی دارد. هزینه زندگی در شهری مثل استانبول که شهر توریستی ترکیه است، بسیار بیشتر از شهرهای دیگر این کشور خواهد بود.

هزینه ماهانه زندگی یک نفر با اجاره خانه حدود ۲.۵۰۰ لیر است. و هزینه ماهانه زندگی یک خانواده ۳ نفره با اجاره خانه، ۴.۰۰۰ لیر است.


سوالات متداول وکیل مهاجرت به ترکیه

✅ متوسط هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه چقدر خواهد بود؟

هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه به نوع خدمات ارائه شده و شیوه مهاجرتی بستگی دارد.

✅ آیا همکاری با وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه روند دریافت اقامت را سرعت می‌بخشد؟

وکیل مهاجرتی با تسلطی که به قوانین و مقرارت ترکیه در حوزه مهاجرت دارد، مراحل و روند دریافت اقامت را برای شما تسهیل خواهد کرد. روند دریافت اقامت ترکیه، یک فرآیند قانونی است و زمان دریافت آن را وکیل نمی‌تواند تغییر دهد.

✅ عوامل تعیین کننده هزینه وکیل مهاجرتی کدامند؟

روش مهاجرتی (مانند کاری، تحصیلی، ازدواج یا سرمایه گذاری)، شرایط متقاضی و نوع خدمات دریافتی روی میزان هزینه وکیل مهاجرتی تأثیر می‌گذارند.

✅ خدمات ارائه شده توسط وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه کدامند؟

همکاری با وکیل مهاجرتی بیشتر برای سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک انجام می‌شود. بنابراین وکیل می‌تواند خدماتی چون استعلامات، انتقال وجه، افتتاح حساب، شماره مالیات، انتقال سند و اخذ اقامت ارائه دهد.

✅ آیا اجباری برای همکاری با وکیل رسمی مهاجرتی وجود دارد؟

هیچگونه اجباری برای همکاری با یک وکیل برای مهاجرت به ترکیه وجود نخواهد داشت. اما همانطور که می‌دانید وکیل به کلیه قوانین مسلط است و می‌تواند کلیه مراحل از ابتدای امر تا دریافت پاسپورت را برای شما تسهیل کند.

نتیجه گیری مقاله:

هر کدام از روش های مهاجرت به ترکیه، قوانین و پروسه خاص خود را دارند و در همین راستا همکاری با وکیل مهاجرتی می‌تواند روند کار را ساده تر کند. بنابراین شما بدون دغدغه و نگرانی می‌توانید کلیه مدارک و مستندات لازم را به کمک وکیل آماده کرده و سپس برای اقامت دائم و پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

نقاط قوت:
تسهیل فرآیند دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه
قانونی و اصولی انجام دادن مراحل مهاجرت
اطمینان از دریافت اقامت و تابعیت ترکیه

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)

فهرست مطالب