جستچو
Generic filters
buy-property-in-turkey

خرید ملک در ترکیه (+ شرایط اقامت ۲۰۲۲)

خرید ملک در ترکیه یکی از روش های مهاجرتی است که به دلیل شرایط و مراحل ساده، مورد استقبال ایرانیان قرار گرفته است. این روش مهاجرتی به اقامت دائم و تابعیت ترکیه منجر می‌شود اما به عنوان سرمایه گذار خارجی باید تمامی شرایط لازم را داشته و مراحل خرید ملک را به صورت قانونی انجام دهید.

 • آیا با خرید ملک در ترکیه می‌توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟
 • شرایط خرید ملک در ترکیه چیست؟
 • برای دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک به چقدر سرمایه نیاز است؟
 • مراحل خرید خانه در ترکیه کدامند؟
 • شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک چیست؟

فهرست مطلب:

✔️ بررسی شرایط خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه یکی از متداول ترین روش های مهاجرتی برای دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک خواهد بود. این روش سرمایه گذاری بسیار مطمئن خواهد بود و اگر حساب شده برای خرید ملک اقدام کنید، می‌توانید پس از مدتی درآمد خوبی از این راه کسب کنید. اما شرایط خرید ملک در ترکیه هر ساله در حال تغییر است و در نتیجه به عنوان سرمایه گذار باید با تمامی شرایط و مراحل قانونی آن آشنا شوید. اگر هدف شما از خرید خانه اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک است، باید کلیه مراحل را قانونی انجام دهید، در غیر این صورت، این روش تنها یک شیوه سرمایه گذاری در ترکیه خواهد بود و به اخذ پاسپورت ترکیه منجر نمی‌شود.

آدرس اینستاگرام ویکی ترکیش: wikiturkish@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین ویکی ترکیش، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با کارشناسان ویکی ترکیش تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

شرایط خرید ملک در ترکیه
Street-scene-in-Sultanahmet-Istanbul

۱. آیا با خرید خانه در ترکیه می‌توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

خرید آپارتمان در ترکیه یکی از بهترین روش های مهاجرت به ترکیه است. چون نه تنها یک سرمایه گذاری امن و مطمئن در کشوری پیشرفته و رو به رشد خواهید داشت، بلکه می‌توانید یک زندگی مرفه در آسایش کامل را تجربه کنید. خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری در ترکیه است که در سال های گذشته مورد استقبال زیادی خصوصاً از سوی ایرانیان قرار گرفته و به یکی از بهترین روش های اخذ اقامت دائم ترکیه تبدیل شده است.

همه متقاضیان خارجی امکان اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک را خواهند داشت، به شرط اینکه کلیه مراحل را به صورت قانونی انجام دهند.

برای اینکه بدون اتلاف وقت بتوانید اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک را دریافت کنید، باید با شرایط خرید ملک در ترکیه، مدارک لازم و مراحل آن آشنا شوید. در ادامه کلیه این موارد بررسی خواهند شد، پس با ما همراه باشید تا در بهترین شیوه سرمایه گذاری، موفق عمل کنید.

۲. شرایط خرید ملک در ترکیه چیست؟

مهمترین شرایط خرید ملک در ترکیه، تملک ۶ دانگ ملک توسط متقاضی است.

بنابراین برای اینکه بتوانید از طریق خرید خانه در یکی از شهرهای ترکیه، موفق به اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک شوید، باید ۶ دانگ خانه به نام شما باشد.

البته امکان خرید ملک به صورت اشتراکی نیز وجود دارد. به این صورت که ۳ دانگ خانه به نام شما و ۳ دانگ دیگر آن نیز به نام یکی از اعضای خانواده یا شریک شما باشد.

اگر سن فرزندان شما بیش از ۱۸ سال است، می‌توانند شریک شما در خرید خانه باشند. به این ترتیب امکان دریافت اقامت برای فرزندان بالای ۱۸ سال نیز وجود دارد.

البته برای دریافت اقامت فرزندان بالای ۱۸ سال، موانعی وجود دارد که یکی از آن ها، آفیسر اداره مهاجرت است. آفیسر اختیار تام برای رد کردن این درخواست را خواهد داشت.

۳. برای دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک به چقدر سرمایه نیاز است؟

قیمت هر متر مربع ملک در ترکیه به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهمترین آن‌ ها، شهر است. بنابراین به عنوان سرمایه گذار خارجی، هیچ گونه محدودیتی برای سرمایه اولیه نخواهید داشت. به این مفهوم که ملک مورد نظر شما می‌تواند هر قیمتی داشته باشد اما نباید از حداقل مبلغ لازم برای دریافت اقامت کمتر باشد.

برای اینکه بتوانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید، باید ملک یا املاکی خریداری کنید که مجموع ارزش آن‌ ها بیش از ۲۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا باشد.

بنابراین برای دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، باید حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار سرمایه اولیه داشته باشید. اگر خانه مورد نظر شما کمتر از این مبلغ باشه، اقامت شما سالانه تمدید می‌شود.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
Turquoise-Coast

۴. عوامل تعیین کننده قیمت خانه در ترکیه چیست؟

با تعیین هر متر مربع قیمت ملک در شهرهای مختلف ترکیه به راحتی می‌توانید حداقل سرمایه مورد نیاز را تخمین بزنید.

عوامل مختلفی روی قیمت ملک در ترکیه تأثیر می‌گذارند که یکی از مهمترین آن‌ ها، شهر، محله و منطقه است.

مانند ایران، در ترکیه نیز قیمت ملک در استانبول بیشتر از شهرهای دیگر است. گاهی این تفاوت قیمت بسیار فاحش است. به صورتی که قیمت ملک در استانبول می‌تواند دو برابر برخی از دیگر شهرهای ترکیه باشد.

از جمله عوامل مؤثر روی قیمت ملک در ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شهر، منطقه و محله ملک
 • متراژ خانه
 • سال ساخت ملک یا سن بنا
 • امکانات ملک
 • انواع دسترسی های محلی و منطقه ای
 • امکانات محلی و منطقه ای ملک

۵. مراحل خرید خانه در ترکیه کدامند؟

برای خرید آپارتمان در ترکیه، ابتدا باید یک سفر کوتاه توریستی به این کشور داشته باشید. طی این سفر توریستی می‌توانید از املاک و مستغلات مختلف در شهرهای ترکیه بازدید کنید. یکی از مهمترین مراحل، انتخاب ملک است، چون برای دریافت اقامت باید در تملک شما باشد، پس خانه ای انتخاب کنید که از زندگی کردن در آن لذت می‌برید.

پس از انتخاب ملک باید کلیه استعلامات لازم را دریافت کنید. این استعلامات شامل بررسی انواع بدهی‌ های مالیاتی و غیره است.

حتما بخوانید:
خرید اقساطی ملک در ترکیه (+ بهترین روش 2022)

حتماً با راهنمایی وکیل مهاجرتی، ملک و محله ای را انتخاب کنید که منع قانونی برای دریافت اقامت نداشته باشد.

ملک باید توسط کارشناس رسمی دولت ارزش گذاری شود. تنها در این شرایط است که روال قانونی تعیین قیمت ملک انجام خواهد شد.

پس از توافق روی قیمت تعیین شده توسط کارشناس رسمی دولت، باید ۱۰% از کل ارزش ملک را به عنوان ودیعه پرداخت کنید.

با عقد قرارداد، نحوه پرداخت مابقی مبلغ و شیوه پرداخت مشخص خواهد شد. وکیل مهاجرتی می‌تواند قرارداد را تنظیم کند.

پس از انتقال تمامی ارزش ملک به حساب فروشنده، انتقال سند از فروشنده به خریدار انجام خواهد شد.

پس از انتقال سند می‌توانید به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کرده و برای اخذ اقامت ترکیه، درخواست وقت ملاقات دهید. اداره مهاجرت، مدارک و مستندات شما را بررسی کرده و در صورت تأیید، اقامت ۱ تا ۲ ساله می‌دهد.

خرید خانه در ترکیه
taksim-istiklal-street-beyoglu-istanbul

مراحل خرید خانه در ترکیه

 • بررسی و انتخاب ملک
 • بررسی شرایط قانونی ملک و دریافت استعلامات
 • ارزش گذاری ملک توسط کارشناس رسمی دولت
 • اخذ شماره مالیات ترکیه
 • افتتاح حساب بانکی در ترکیه
 • پرداخت ودیعه و عقد قرارداد خرید
 • پرداخت کل مبلغ ملک و انتقال سند
 • ارائه مدارک به اداره مهاجرت برای اخذ اقامت

۶. هزینه های جانبی اخذ اقامت و خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

یکی از شرایط خرید ملک در ترکیه، پرداخت هزینه های جانبی به منظور اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک است. این هزینه های جانبی مربوط به هزینه های اداری بوده و به شرح زیر هستند.

 • هزینه محضری کردن کپی پاسپورت، ۲۰۰ لیر ترکیه
 • هزینه انتقال سند، ۲% الی ۳% از کل ارزش ملک
 • هزینه شهرداری، ۲% الی ۳% از کل ارزش ملک
 • کمیسیون بنگاه املاک، ۳% الی ۵% از کل ارزش ملک
 • پول خاک به ازای هر نفر، ۸۰ دلار آمریکا به اضافه ۸۹ لیر ترکیه
 • هزینه بیمه هر نفر، ۳۰۰ لیر ترکیه الی ۸۰۰ لیر ترکیه

۷. مهمترین شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک چیست؟

طبق قوانین ترکیه، متقاضیان خارجی که مایل به خرید هر نوع ملکی در این کشور هستند، می‌توانند بنا به شرایطی، برای دریافت اقامت ترکیه اقدام کنند.

از مهمترین شروط اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه، انجام قانونی تمامی امور از انتقال پول گرفته تا انتقال سند است.

اقامت ترکیه با خرید ملک
Streets-of-Kakan

مهمترین شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه

 • انتقال پول از مجرای قانونی
 • انتقال قانونی سند
 • ارائه مدارک قانونی، صحیح و بدون نقص به اداره مهاجرت ترکیه

۸. آیا با خرید خانه دست دوم در ترکیه می‌توان اقامت دائم دریافت کرد؟

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه، یک روش سرمایه گذاری مطمئن خواهد بود.

قیمت ملک دست یا ملک فروش مجدد در ترکیه پایینتر از قیمت ملک نوساز است. به همین دلیل به سرمایه اولیه کمتری نیاز خواهید داشت.

ملک دست دوم، در واقع خانه ای است که مالکیت آن بیش از یکبار تغییر کرده است. اما به مفهوم یک ملک قدیمی نبوده و در برخی موارد می‌تواند نوساز نیز باشد.

علت نوساز بودن برخی از املاک دست دوم، خرید این نوع املاک پیش از ساخت از سازنده اصلی است. بنابراین زمانی که فردی برای پیش خرید یک خانه اقدام می‌کند، در اصل یکبار سند مالکیت از سازنده به خریدار اول تغییر کرده است. خریدار اول می‌تواند پس از تکمیل ساخت، خانه را با قیمت بالاتری بفروشد. به این ترتیب بدون اینکه خانه توسط کسی استفاده شده باشد، در مالکیت شما قرار می‌گیرد و نوساز خواهد بود. اما چون سند مالکیت آن قبلاً یکبار از سازنده به خریدار اول تغییر کرده و شما دومین مالک هستید، پس به عنوان ملک دست دوم شناخته می‌شود.

۹. آیا محدودیتی در انتخاب شهر و منطقه برای خرید آپارتمان در ترکیه وجود دارد؟

برای خرید خانه یا هر نوع ملک دیگری در ترکیه، محدودیتی برای انتخاب شهر و منطقه وجود ندارد. اما پیشنهاد می‌کنیم با راهنمایی وکیل مهاجرتی، شهر و منطقه ای را انتخاب کنید که رشد قیمتی خوبی داشته و به سرعت پیشرفت می‌کند.

شما می‌توانید پس از مدتی خانه خریداری شده را بفروشید یا اجاره دهید. در چنین شرایطی بهتر است ملک را در منطقه ای از شهرهای ترکیه انتخاب کنید که رشد قیمتی آن سریع است. به عنوان مثال محبه های برتر استانبول ترکیه بهترین انتخاب برای شما خواهند بود.

به دلیل مرکزیت سیاسی، تجاری، اقتصادی و توریستی ترکیه، این شهر رشد اقتصادی مثبتی دارد و خرید ملک در استانبول یک سرمایه گذاری عالی خواهد بود.

جالب است بدانید که حتی شرایط برای خرید ملک در ترکیه با بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد. موردی که شاید در بسیاری از کشورهای اروپایی هنوز مورد قبول واقع نشده است.

معرفی بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

 • استانبول
 • آنکارا
 • کوش آداسی
 • بورسا
 • بدروم
 • آنتالیا
 • ازمیر
 • آلانیا
national-park-Cappadocia-Turkey

۱۰. آیا همراهان متقاضی می‌توانند اقامت ترکیه با خرید ملک را دریافت کنند؟

همراهان متقاضی خرید خانه در ترکیه نیز می‌توانند اقامت دریافت کنند. بنابراین متقاضی پس از انتقال سند و تکمیل فرآیند خرید ملک می‌تواند برای اقامت همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز اقدام کند.

فرزندان متقاضی می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی ترکیه تحصیل کنند یا با پرداخت شهریه در مدارس ایرانی تحصیل کنند. توجه داشته باشید که در حال حاضر مدارس ایرانی تنها در شهرهای آنکارا و استانبول فعالیت دارند.

۱۱. افتتاح حساب برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک چه زمانی باید انجام شود؟

افتتاح حساب بانکی در ترکیه یکی از الزامات اصلی خرید انواع املاک و مستغلات در این کشور است.

حتما بخوانید:
شرایط خرید ویلا در ترکیه (+ مناسب ترین قیمت 2022)

چون انتقال پول باید از مجرای قانونی انجام شود، پس اففتاح حساب بانکی ضروری است.

در زمان انتقال سند نیز باید فیش بانکی ارائه دهید که نشان دهنده انتقال کل مبلغ ملک به حساب فروشنده است.

یکی از خدماتی که وکیل مهاجرتی ارائه می‌دهد، افتتاح حساب بانکی است. بنابراین این مرحله از شرایط خرید ملک در ترکیه توسط وکیل انجام خواهد شد.

۱۲. شرایط اجاره و فروش خانه خریداری شده در ترکیه چیست؟

شما به عنوان سرمایه گذار خارجی می‌توانید خانه با ملک خریداری شده را اجاره داده یا بفروشید.

اجازه اجاره و فروش ملک توسط متقاضی خارجی، یکی از بزرگترین مزایای سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک است.

اگر هدف شما از خرید خانه اجاره دادن آن است، پس شهر، منطقه و محله‌ ای را انتخاب کنید که نرخ اجاره در آن بالا است. به این ترتیب می‌توانید درآمد خوبی کسب کنید.

خرید آپارتمان در کشور ترکیه
Karaköy,-İstanbul,-Turkey

۱۳. شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک چیست؟

یکی از مهمترین شروط برای اخذ اقامت ترکیه، انتقال قانونی پول و انتقال قانونی سند مالکیت خواهد بود.

اگر انتقال پول از مجاری قانونی مانند انتقال از حساب بانکی خریدار به فروشنده انجام نشود، اداره مهاجرت درخواست اقامت شما را رد خواهد کرد.

بنابراین افتتاح حساب بانکی در ترکیه و انتقال پول از مجرای قانونی و سپس انتقال قانونی سند از اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود. در این راستا وکیل مهاجرتی می‌تواند خدمات لازم را به شما ارائه دهد.

۱۴. مراحل اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید خانه چیست؟

پس از انتقال سند که یکی از اصلی ترین شرایط خرید ملک در ترکیه برای دریافت اقامت است، می‌توانید به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید. در این مرحله باید کلیه مدارک و مستندات شامل مدارک شناسایی (پاسپورت معتبر) و اسناد ملک شامل سند انتقال یافته را ارائه دهید.

با ارائه مدارک، یک وقت مصاحبه برای شما تنظیم می‌شود که کمتر از یک ماه موعد آن فرا می‌رسد. کارشناس در روز مصاحبه مدارک شما را بررسی کرده و چند سوال ساده می‌پرسد.

پس از مصاحبه با اداره مهاجرت، شرایط شما بررسی شده و در صورت تأیید یک کارت اقامت یک ساله یا دو ساله دریافت خواهید کرد.

اقامت موقت باید هر سال تمدید شود. پس از ۵ سال اقامت موقت می‌توانید برای اقامت دائم و پس از ۳ سال اقامت دائم برای پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

یکی از مهمترین شرایط خرید ملک در ترکیه به منظور اخذ اقامت، اقامت به مدت ۱۱ ماه در سال در ترکیه است. پس ۵ سال اقامت موقت و ۳ سال اقامت دائم باید با این شرط انجام شود تا موفق به دریافت پاسپورت ترکیه شوید.

با خرید خانه در ترکیه میتوان اقامت گرفت
Uzungöl,-Unnamed-Road,-61940-ÇaykaraTrabzon,-Turkey,-Çaykara

۱۵. مدارک لازم برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک کدامند؟

برای اخذ اقامت ترکیه، پس از انتقال سند باید مدارک زیر را به اداره مهاجرت ترکیه ارائه دهید.

 • کپی محضری پاسپورت
 • ترجمه رسمی مدارک هویتی مانند شناسنامه
 • ۴ قطعه عکس جدید
 • سند مالکیت ملک خریداری شده
 • فرم تکمیل شده درخواست اقامت
 • ترجمه رسمی قباله ازدواج در صورت وجود
 • بیمه یک ساله ترکیه

۱۶. انواع املاک برای اخذ اقامت ترکیه کدامند؟

یکی از شرایط خرید ملک در ترکیه، انتخاب ملکی مناسب برای زندگی یا تجارت است. بنابراین شما به عنوان سرمایه گذار، محدودیتی در انتخاب نوع ملک ندارید. از جمله انواع ملک در ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

انواع ملک در ترکیه

 • خرید خانه یا آپارتمان های معمولی سطح شهر
 • خرید واحد در پروژه های مسکونی یا برج ها
 • خرید ویلا در ترکیه
 • خرید ملک تجاری یا اداری
 • خرید ملک دست دوم در ترکیه یا ملک فروش مجدد

۱۷. آیا متقاضی با خرید خانه در ترکیه اجازه کار خواهد داشت؟

از جمله بهترین شرایط خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک، امکان دریافت اجازه کار خواهد بود. بنابراین تمامی متقاضیان خارجی پس از انجام کلیه مراحل خرید ملک، می‌توانند برای دریافت مجوز کاری ترکیه اقدام کنند.

اخذ مجوز کاری در ترکیه امری ضروری است و تفاوتی ندارد از چه روشی به این کشور مهاجرت کرده‌اید. در هر صورت برای اشتغال در ترکیه، باید مجوز کاری دریافت کنید.

turkey-istanbul-taksim

روش های دریافت مجوز کاری ترکیه

برای دریافت مجوز کاری در ترکیه می‌توانید به یکی از دو روش زیر عمل کنید:

 • شرکتی را در ترکیه ثبت کرده و سپس به عنوان مؤسس و صاحب کسب و کار به اداره کار و امور اجتماعی ترکیه مراجعه کنید. در این مرحله می‌توانید برای خودتان به عنوان کارفرما مجوز کاری دریافت کنید.
 • پیشنهاد کاری از یک کارفرمای ترکیه ای دریافت کنید و به صورت رسمی به استخدام یک شرکت ترکیه ای درآیید. با ارائه قرارداد کاری به اداره کار و امور اجتماعی ترکیه می‌توانید برای دریافت مجوز کاری اقدام کنید.

۱۸. شرایط تمدید اقامت ترکیه از طریق خرید خانه چیست؟

از مهمترین شروط تمدید اقامت ترکیه از طریق خرید ملک این است که ملک خریداری شده باید در تملک فرد باشد.

بنابراین تنها تا زمانی اقامت موقت شما در ترکیه تمدید خواهد شد، که ملک به نام شما و در تملک شما باشد. برای تمدید اقامت ترکیه باید شرایط زیر را داشته باشید.

 • ملک باید در تملک شما بوده و مالکیت آن احراز شود.
 • حداقل به مدت ۲ هفته در سال، در ترکیه اقامت کنید.
 • جرمی در ایران مرتکب نشوید.
 • در مدت اقامت خود در ترکیه نیز جرمی مرتکب نشوید.
حتما بخوانید:
قیمت ملک در ترکیه به پول ایران (+ خرید و اجاره 2022)

مدت اعتبار اقامت اولیه ۱ تا ۲ سال است که به مدت ۵ سال قابل تمدید خواهد بود. اما برای تمدید اقامت خود باید کلیه شرایط فوق را داشته باشید تا اداره مهاجرت ترکیه، اقامت شما را برای یک سال دیگر تمدید کند.

۱۹. حداقل قیمت خرید املاک و مستغلات در ترکیه چقدر باید باشد؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، حداقل قیمت خرید ملک یا املاک در ترکیه باید به صورت مجموع ۲۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا باشد.

بنابراین شما می‌توانید یک یا چند ملک را انتخاب کنید که مجموع سرمایه لازم برای خرید آن ها بیش از ۲۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا است. این مبلغ، حداقل قیمت خرید انواع املاک در ترکیه است. اما برای خرید املاک در این کشور، مبلغ حداکثری وجود ندارد.

۲۰. شرایط خرید اقساطی خانه در ترکیه چیست؟

خرید اقساطی ملک در ترکیه تنها محدود به املاک نوساز یا کلید نخورده و املاک در حال ساخت در ترکیه است.

از جمله شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باید یک سوم یا نیمی از ارزش کل خانه را به عنوان ودیعه به فروشنده پرداخت کنید.
 • مابقی مبلغ ملک، طبق توافقی با فروشنده طی اقساط ۱۲ ماهه الی ۲۴ ماهه باید تسویه شود.

تنها پس از پرداخت آخرین قسط شما به عنوان مالک جدید شناخته شده و پس از انتقال سند می‌توانید برای دریافت اقامت ترکیه اقدام کنید.

Istanbul-Brick-&-Stone

۲۱. آیا خرید خانه در ترکیه از یک ایرانی به اقامت دائم منجر می‌شود؟

خرید املاک و مستغلات مختلف از یک ایرانی یا تبعه غیر ترکیه ای، ممنوعیت قانونی در ترکیه ندارد. اما این روش به اقامت دائم ترکیه منجر نمی‌شود.

اگر هدف شما از سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات ترکیه، اخذ اقامت دائم و پاسپورت ترکیه است. باید ملک را از یک تبعه حقوقی یا حقیقی ترکیه ای خریداری کنید.

۲۲. وکیل رسمی مهاجرت برای خرید خانه در ترکیه چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

وکیل مهاجرت به ترکیه برای خرید انواع املاک و مستغلات در این کشور خدمات مختلفی را می‌تواند ارائه دهد. از جمله مهمترین و اساسی ترین خدمات وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه، موارد زیر هستند.

 • انجام استعلامات لازم
 • اخذ شماره مالیات ترکیه
 • افتتاح حساب بانکی در ترکیه
 • عقد قرارداد خرد ملک
 • انتقال سند
 • اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

۲۳. آیا ترکیه کشور امنی برای زندگی است؟

اقتصاد ترکیه به شدت وابسته به صنعت توریسم است و در نتیجه حفظ و برقراری امنیت در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. اهمیت امنیت شهرهای بزرگ ترکیه خصوصاً امنیت استانبول برای زندگی و سفر آنقدر بالاست که دولت ترکیه هر ساله تلاش در کاهش میزان جرم و جنایت و افزایش سطح امنیت دارد.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که کشور ترکیه کشوری امن برای سرمایه گذاری خارجی، زندگی دائم و سفر خواهد بود. هر چند که ترکیه نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی با جرم دست و پنجه نرم می‌کند، اما کنترل و مهار جرم و جنایت توسط دولت است که حائز اهمیت خواهد بود.

۲۴. آیا امکان تحصیل رایگان فرزندان متقاضی خرید خانه در ترکیه وجود دارد؟

فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی، اجازه تحصیل رایگان در مدارس دولتی ترکیه را خواهند داشت. اگر مایل باشید فرزندتان در مدارس ایرانی ترکیه تحصیل کند باید برای مدرک بین المللی و تحصیل وی، شهریه پرداخت کنید. از طرفی مدارس دولتی در ترکیه تنها در آنکارا و استانبول فعال هستند. پس محدودیت در انتخاب شهر را نیز خواهید داشت.


سوالات متداول خرید ملک در ترکیه

✅ آیا دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک میسر است؟

بله. با خرید انواع املاک و مستغلات در ترکیه می‌توانید اقامت دائم و سپس پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

✅ حداقل سرمایه اولیه برای خرید خانه در کشور ترکیه چقدر است؟

اگر هدف شما دریافت اقامت دائم و سپس پاسپورت ترکیه است باید ملک یا املاکی به ارزش مجموع ۲۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا در ترکیه خریداری کنید.

✅ عوامل مؤثر روی قیمت ملک در ترکیه کدامند؟

عوامل متعددی قیمت هر متر مربع ملک را در ترکیه تعیین می‌کنند که از آن جمله می‌توان به متراژ ملک، سال ساخت یا سن بنا، امکانات بنا، دسترسی ها و شهر و منطقه اشاره کرد.

✅ دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک چقدر زمان می‌برد؟

پس از انتقال سند از فروشنده به خریدار، می‌توانید برای دریافت اقامت موقت اقدام کنید. پس از ۵ سال اقامت موقت می‌توانید درخواست اقامت دائم دهید و پس از ۳ سال اقامت دائم نیز می‌توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

✅ وکیل مهاجرتی چه خدماتی را برای خرید املاک و مستغلات در ترکیه ارائه می‌دهد؟

وکیل مهاجرتی خدمات مختلفی را برای خرید املاک و مستغلات در ترکیه ارائه می‌دهد که از آن جمله می‌توان به استعلامات ملک، اخذ شماره مالیات، افتتاح حساب، انتقال سند و دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه اشاره کرد.

نتیجه گیری مقاله:

خرید ملک در ترکیه یکی از متداول ترین و آسان ترین روش های برای اخذ اقامت دائم و تابعیت ترکیه است. اما برای اینکه موفق به دریافت پاسپورت ترکیه شوید باید حداقل سرمایه مشخصی را برای خرید ملک یا املاک مختلف در نظر بگیرید. علاوه بر این، انجام کلیه مراحل خرید ملک به صورت کاملاً قانونی ضروری است، در غیر این صورت موفق به دریافت اقامت دائم نخواهید شد.

نقاط قوت:
دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه
امکان اجاره و فروش ملک
امکان دریافت اقامت برای همراهان متقاضی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)

فهرست مطالب