جستچو
Generic filters
buy-second-hand-property-in-turkey

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول (+ بهترین محله ها ۲۰۲۲)

خرید ملک در ترکیه یکی از روش های عالی برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه است. حال اگر شرایطی فراهم باشد که با بودجه کمتری بتوانید برای خرید ملک در این کشور اقدام کنید، قاعدتاً یک سرمایه گذاری بسیار سودآور خواهید داشت. در این مقاله به شما می‌گوییم چطور با خرید ملک دست دوم، اقامت دائم ترکیه را بگیرید.

 • عوامل تأثیرگذار بر قیمت املاک دست دوم در ترکیه کدامند؟
 • برای خرید خانه دست دوم در استانبول چقدر سرمایه لازم است؟
 • تعریف ملک دست دوم در ترکیه چیست؟
 • نکات مهم و حیاتی برای خرید ملک دست دوم در ترکیه کدامند؟
 • مراحل خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه چیست؟

 

فهرست مطلب:

✔️ بررسی شرایط خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

خرید خانه کلنگی در استانبول یا خرید آپارتمان دست دوم در استانبول یکی از روش های عالی برای سرمایه گذاری در ترکیه است. خانه های دست دوم معمولاً قیمت پایین تری در مقایسه با خانه های نوساز و واحدهای برج ها دارند. به همین دلیل نیز خرید این آپارتمان ها از لحاظ اقتصادی نیز برای شما مقرون به صرفه است. جالب است بدانید که برخی از این آپارتمان های دست دوم، نوساز هستند. علت را در بخشی از مقاله توضیح خواهیم داد. علاوه بر این در این مقاله به بررسی خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا، خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا، خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا و ازمیر نیز می‌پردازیم.

آدرس اینستاگرام ویکی ترکیش: wikiturkish@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین ویکی ترکیش، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با کارشناسان ویکی ترکیش تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول
turkey-five-things-social

۱. شرایط خرید آپارتمان دست دوم در استانبول و دریافت اقامت ترکیه

یکی از مهمترین مزایای خرید آپارتمان دست دوم در استانبول، امکان دریافت اقامت ترکیه است. هر متقاضی خارجی، طبق قوانین ترکیه می‌تواند هر نوع ملکی را خریداری کند. به این ترتیب شما با خرید خانه کلنگی در استانبول نیز می‌توانید برای اقامت دائم و پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

متقاضیان خارجی که هدفشان دریافت اقامت دائم ترکیه است می‌توانند یکی از املاک زیر را خریداری کنند.

 • خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا یا آپارتمان نوساز
 • خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا یا آپارتمان نوساز
 • خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا یا آپارتمان نوساز
 • خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر یا آپارتمان نوساز
 • خرید خانه کلنگی در استانبول یا دیگر شهرهای ترکیه
 • خرید ویلا
 • خرید واحدهای اداری و تجاری
 • خرید آپارتمان های نوساز در سطح شهر
 • خرید واحدهای نوساز برج ها و پروژه های مسکونی در ترکیه
 • مغازه ها

با توجه به انواع املاکی که در فوق معرفی شد. متقاضیان خارجی محدودیتی در انتخاب نوع ملک ندارند و می‌توانند پس از انتقال سند برای اقامت اقدام کنند.

۲. تعریف ملک دست دوم در ترکیه

خانه یا آپارتمان دست دوم در واقع ملکی است که یکبار سند مالکیت آن تغییر کرده است.

بنابراین در زمان خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا، خرید آپارتمان دست دوم در استانبول، خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا یا خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا، شما اولین خریدار نخواهید بود. ملک دست دوم حداقل یکبار به فروش رفته و پیش از شما مالک دیگری نیز داشته است. در ترکیه به واحدها و آپارتمان های دست دوم، فروش مجدد نیز گفته می‌شود.

Street-scene-in-Sultanahmet-Istanbul

پس یک واحد دست دوم حداقل یکبار تغییر مالک را داشته است. این تغییر مالکیت می‌تواند از مالک اصلی یا سازنده واحد به خریدار دیگری باشد. اما این تغییر مالکیت، به مفهوم قدیمی بودن خانه و آپارتمان نیست. مشخصات آپارتمان دست دوم با خرید خانه کلنگی در استانبول کاملاً متفاوت است.

امکانات برخی از آپارتمان های دست دوم کاملاً جدید هستند و قبلاً توسط شخص دیگری استفاده نشده‌اند. در ترکیه نیز مانند ایران، امکان خرید خانه ها و آپارتمان ها پیش از اتمام ساخت وجود دارد. در این موارد، خریدار مبلغ پایین تری را برای واحد پرداخت می‌کند. سازنده اما پس از اتمام ساخت، می‌تواند آپارتمان را با قیمت بالاتری به فروش برساند.

با این تفاسیر می‌توان نتیجه گرفت که خرید پروژه های در حال ساخت بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

بسیاری از متقاضیان خارجی اقدام به پیش خرید واحدهای مسکونی در پروژه های در حال ساخت می‌کنند. زمانی که ساخت واحد تمام شود، متقاضی می‌تواند آپارتمان را با قیمت بیشتری بفروشند. بنابراین این روش یک شیوه عالی برای سرمایه گذاری خواهد بود. همین موضوع دلیل اصلی نوساز بودن برخی آپارتمان های دست دوم است. آپارتمان توسط هیچ فردی استفاده نشده اما چون یکبار از سازنده به مالک تغییر مالکیت داده، به عنوان واحد دست دوم یا فروش مجدد شناخته می‌شود.

۳. سرمایه گذاری منطقی با خرید ملک دست دوم در ترکیه

از جمله مهمترین ویژگی املاک دست دوم که منجر به علاقه افراد برای خرید و فروش شده، قیمت پایین تر آن در مقایسه با آپارتمان های نوساز است. بنابراین متقاضیان خارجی برای خرید این املاک، به سرمایه اولیه کمتری نیاز دارند که این امر، خرید ملک دست دوم را به یک سرمایه گذاری منطقی تبدیل کرده است.

۴. سرمایه لازم برای خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

سرمایه اولیه لازم برای خرید آپارتمان دست دوم در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه به مولفه های مختلفی وابسته است. همانطور که می‌دانید استانبول قطب اصلی گردشگری در ترکیه است. از طرفی خرید خانه دست دوم با خرید آپارتمان و خرید خانه کلنگی در استانبول شرایط و هزینه های بسیار متفاوتی دارد. قیمت هر متر مربع خانه و آپارتمان در شهرهای مختلف ترکیه بسیار با هم متفاوت هستند. اما قیمت ملک در استانبول از تمامی شهرها بیشتر است. بنابراین قیمت خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا یا خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا و خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا با قیمت خرید آپارتمان دست دوم در استانبول بسیار متفاوت است.

خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا
unforgettable-things-to-do-antalya-turkey

از جمله مهمتری عوامل در تعیین قیمت خرید آپارتمان دست دوم در استانبول یا قیمت خرید خانه کلنگی در استانبول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • منطقه و محله ملک
 • متراژ خانه یا آپارتمان
 • سال ساخت آپارتمان، خانه یا ویلا
 • امکانات بنا
 • دسترسی های ملک
 • امکانات محلی و منطقه ای
حتما بخوانید:
شرایط زندگی در آدانا (بررسی هزینه ها 2021)

اجازه دهید یک مثال ساده بزنیم. اگر خانه مورد نظر شما ۵۰ متری با ۱۰ سال ساخت و در منطقه ای متوسط از استانبول باشد، برای خرید آن به ۲۵۰.۰۰۰ لیر ترکیه سرمایه نیاز دارید. معادل ریالی این مبلغ در بهار ۱۴۰۰ حدود ۸۰۰ میلیون تومان خواهد بود. پس می‌توان نتیجه گرفت که شما با سرمایه ای کمتر از ۱ میلیارد تومان می‌توانید یک آپارتمان خوب در استانبول بخرید. این در حالی است که با همین سرمایه امکان خرید آپارتمان در منطقه ای متوسط از تهران وجود ندارد.

۵. نکات مهم و حیاتی برای خرید ملک دست دوم در ترکیه

خرید ملک دست دوم در ترکیه با وجود تمام مزایایی که دارد، معایبی نیز خواهد داشت. بنابراین به عنوان متقاضی خارجی در زمان خرید باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا متضرر نشوید.

 • مهمترین نکته در خرید خانه و آپارتمان های دست دوم، امنیت و ایمنی ملک مورد نظر شما خواهد بود.
 • برای عقد قرارداد خرید ملک دست دوم، از یک وکیل رسمی مهاجرت کمک بگیرید. در این صورت از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری خواهد شد.
 • اطلاعاتی مانند آدرس ملک، مشخصات کلی، سال ساخت، محله و منطقه، امکانات و … را باید در سند مالکیت ذکر کنید.
 • برای خرید ملک دست دوم، از یک آژانس املاک شناخته شده و معتبر مشورت بگیرید. در این مورد، کارشناس آژانس املاک می‌تواند حکم نماینده شما را داشته باشد.
خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا
view-on-Suleymaniye-mosque-Turkey

۶. مزایای خرید انواع ملک در استانبول در مقایسه با دیگر شهرهایی ترکیه

مهمترین مزیت خرید آپارتمان دست دوم در استانبول یا خرید خانه کلنگی در استانبول، رشد قیمتی بالای آن است. استانبول به عنوان مرکز مبادلات تجاری است و بسیاری از شرکت های بزرگ بین المللی در این شهر مستقر هستند.

بنابراین استانبول قابلیت پیشرفت زیادی دارد. این مزیت پیشرفت سریعتر نسبت به دیگر شهرها باعث شده تا خرید آپارتمان در استانبول در مقایسه با خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا، خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا و خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا مزایای زیادی داشته باشد.

 • نرخ رشد ملک در شهر استانبول بسیار بالاتر از میانگین رشد سالانه ملک در شهرهای دیگر ترکیه است.
 • استانبول مرکز اقتصادی و توریستی ترکیه بوده و مرکز تمرکز بسیاری از کسب و کارهای بزرگ بین المللی است. به همین دلیل بازارهای مختلف در استانبول از جمله بازار ملک رونق بسیار خوبی دارد. بنابراین خرید خانه کلنگی در استانبول و خرید آپارتمان دست دوم در استانبول فرصت سرمایه گذاری بسیاری خوبی است.
 • به علت مرکزیت استانبول برای خرید آپارتمان دست دوم یا حتی خانه کلنگی در استانبول حق انتخاب بیشتری در مقایسه با خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا، خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا یا خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا دارید.
 • اجاره املاک در استانبول بالاتر از شهرهای دیگر ترکیه است. پس اگر پس مدتی بخواهید ملک را اجاره دهید، درآمد بیشتری کسب خواهد شد.
 • استانبول شهری پویا با رشد اقتصادی بالا است. به همین دلیل شرایط رشد در این شهر بیشتر از شهرهای دیگر ترکیه فراهم است.
 • یکی از مزایای عالی خرید آپارتمان در استانبول، امکان سفر کم هزینه و بدون ویزا برای بازدید از املاک این شهر است.

۷. مزایای خرید ملک دست دوم در استانبول

خرید خانه و آپارتمان دست دوم در استانبول مزایای بسیاری برای متقاضیان خارجی دارد. در ادامه به بررسی این مزایا می‌پردازیم، پس با ما همراه باشید.

 • بازگشت عالی سرمایه: انواع املاک در استانبول رشد قیمتی بسیار خوبی دارد در نتیجه سرمایه گذاری در این حوزه، خصوصاً در مورد املاک دست دوم بازگشت سرمایه ای عالی خواهد داشت.
 • مالیات کم: متقاضیان خارجی که برای خرید خانه در استانبول اقدام می‌کنند، از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده ملک معاف هستند. در مقایسه با کشورهای اروپایی، کمترین میزان مالیات را پرداخت خواهید کرد.
 • ارزان ترین املاک و مستغلات در میان کشورهای اروپا: کلیه املاک و مستعلات ترکیه ارزان تر از کشورهای اروپایی هستند. جالب است بدانید که قیمت آپارتمان در استانبول بسیار پایین تر از ایران است.
 • دریافت تابعیت ترکیه: بر طبق قوانین شهروندی ترکیه، یک متقاضی خارجی می‌تواند با خرید هر نوع ملکی به ارزش ۲۵۰.۰۰۰ دلار، اقامت دائم ترکیه را دریافت کند. اما توجه داشته باشید، اگر قیمت خانه کمتر از این مقدار باشد، به شما اجازه اقامتی اعطا می‌شود که باید هر سال آن را تمدید کنید.
 • هزینه های پایین زندگی در مقایسه با کشورهای اروپایی: هزینه زندگی در ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی، بسیار پایین تر است. علاوه بر این، زندگی در ترکیه هزینه پایین تری در مقایسه با زندگی در ایران دارد.
 • طبیعت زیبا و زندگی در آرامش و صلح: استانبول یکی از شهرهای زیبای ترکیه است که زندگی آرامی در آن در جریان بوده و می‌توانید در رفاه کامل از زندگی لذت ببرید.
خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر
Old-quarter-of-Istanbul

۸. توصیه مهم وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه برای خرید آپارتمان دست دوم

به منظور خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا، خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا، خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا، خرید خانه کلنگی در استانبول یا خرید آپارتمان دست دوم در استانبول ابتدا باید ملک ارزش گذاری شود.

حتما بخوانید:
وکیل مهاجرت به ترکیه (+ خدمات مهاجرت قانونی 2022)

در ترکیه برای تعیین قیمت واقعی ملک، کارشناس رسمی دولت (ekspertiz) با توجه به مولفه هایی، اقدام به ارزش گذاری ملک می‌کند.

بنابراین قیمتی که کارشناس رسمی دولت ترکیه برای خانه مورد نظر شما تعیین می‌کند بسیار حائز اهمیت خواهد بود. این مبلغ در گزارش درج شده و شما می‌توانید در مورد آن با فروشنده مذاکره کنید.

۹. مراحل خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه

مراحل خرید خانه یا آپارتمان دست دوم در ترکیه مشابه خرید خانه نوساز خواهد بود. مراحل خرید به شرح زیر است، پس برای دریافت اقامت ترکیه، طبق این روال پیش بروید.

 • انجام تحقیقات: پیش از خرید خانه یا آپارتمان در استانبول و حتی شهرهای دیگر ترکیه، ابتدا باید تحقیقاتی در مورد ملک انجام دهید. این تحقیقات شامل استعلام ملک از اداره های مختلف خواهد بود. در این مورد وکیل مهاجرتی می‌تواند تمامی استعلامات را انجام دهد.
 • انتخاب نماینده مناسب: به منظور توافق روی قیمت و عقد قرارداد ملک، به یک نماینده رسمی آشنا به قوانین خرید و فروش ملک در ترکیه نیاز دارید. این نماینده می‌تواند وکیل رسمی مهاجرتی باشد که به زبان ترکی نیز مسلط است.
 • ارزش گذاری ملک: کارشناس رسمی دولت ترکیه (ekspertiz) بر اساس مؤلفه هایی اقدام به ارزش گذاری ملک مورد نظر شما می‌کند. پس از این مرحله می‌توانید در مورد قیمت و شیوه پرداخت با فروشنده مذاکره کنید.
 • عقد قرارداد سپرده گذاری و خرید ملک: به منظور بستن ملک و عقد قرارداد، باید حداقل ۱۰% از ارزش ملک را تحت عنوان ودیعه به فروشنده ملک پرداخت کنید.
 • مراحل قانونی خرید ملک: برای خرید قانونی ملک باید ابتدا شماره مالیاتی ترکیه را اخذ کنید. جهت دریافت این شماره به پاسپورت نیاز دارید. یکی از خدمات وکیل مهاجرتی، دریافت همین شماره است، بنابراین دیگر نگران انجام آن نخواهید بود.
 • افتتاح حساب بانکی در ترکیه: برای واریز ودیعه و کل مبلغ ملک، باید از مجرای قانونی اقدام کنید تا به شما اقامت ترکیه داده شود. مجرای قانونی همان انتقال وجه از طریق حساب بانکی است. یکی از خدمات وکیل مهاجرتی، افتتاح حساب بانکی است، پس دیگر نیازی نیست خودتان برای این کار به دردسر بیافتید.
 • امضاء سند حقوقی و سپس انتقال سند: زمانی که تمام مراحل فوق را انجام دادید، باید برای انتقال سند از فروشنده به خریدار اقدام کنید. وقتی انتقال سند انجام شد، شرایط برای دریافت اقامت فراهم است. در این مرحله می‌توانید به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کرده و درخواست اقامت دهید.
خرید خانه کلنگی در استانبول
taksim-istiklal-street-beyoglu-istanbul

۱۰. حدود قیمت خرید آپارتمان دست دوم در بهترین شهرهای ترکیه

هزینه خرید ملک دست دوم در ترکیه، وابسته به عوامل مختلفی است که یکی از مهمترین آن‌ ها، شهر و منطقه است. لذا در ادامه به بررسی قیمت خرید آپارتمان دست دوم در استانبول، خرید خانه کلنگی در استانبول، خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا، خرید خانه دست دوم در آنکارا، خرید خانه دست دوم در ازمیر و خرید خانه دست دوم در آلانیا می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید تا از حدود قیمت هر منطقه اطلاع پیدا کنید.

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

نوع ملکقیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در استانبول در مرکز شهر۱۱۵۰۲.۹۷ لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در استانبول در خارج از مرکز شهر۵۸۱۰.۳۵ لیر ترکیه

هزینه زندگی با خرید آپارتمان دست دوم در استانبول برای یک نفر، ماهانه ۴۱۱.۷۱ دلار معادل ۳۵۳۶.۵۶ لیر ترکیه است. هزینه زندگی برای یک خانواده ۳ نفره، ماهانه ۱۴۴۳.۸۴ دلار معادل ۱۲۴۰۲.۶۵ لیر ترکیه است.

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا

نوع ملکقیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا در مرکز شهر۵۷۶۸.۷۲ لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در آنکارا در خارج از مرکز شهر۳۶۳۷.۱۴ لیر ترکیه

هزینه زندگی با خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا برای یک نفر، ماهانه ۳۶۷.۲۷ دلار معادل ۳۱۵۴.۸۴ لیر ترکیه است. هزینه زندگی برای یک خانواده ۳ نفره، ماهانه ۱۲۷۰.۳۰ دلار معادل ۱۰۹۱۱.۹۵ لیر ترکیه است.

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا

نوع ملکقیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا در مرکز شهر۵۳۸۷.۶۰ لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در آنتالیا در خارج از مرکز شهر۳۷۰۵.۷۹ لیر ترکیه

هزینه زندگی با خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا برای یک نفر، ماهانه ۳۳۷.۵۲ دلار معادل ۲۸۹۹.۳۰ لیر ترکیه است. هزینه زندگی برای یک خانواده ۳ نفره، ماهانه ۱۱۷۱.۲۴ دلار معادل ۱۰۰۶۰.۹۷ لیر ترکیه است.

خرید خانه کلنگی در استانبول
Uzungöl,-Unnamed-Road,-61940-ÇaykaraTrabzon,-Turkey,-Çaykara

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا

نوع ملکقیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا در مرکز شهر۳۵۰۰.۰۰ لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در آلانیا در خارج از مرکز شهر۲۴۰۰.۰۰ لیر ترکیه

هزینه زندگی با خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا برای یک نفر، ماهانه ۳۶۵.۶۵ دلار معادل ۳۱۴۰.۹۴ لیر ترکیه است. هزینه زندگی برای یک خانواده ۳ نفره، ماهانه ۱۲۳۳.۱۸ دلار معادل ۱۰۵۹۳.۰۲ لیر ترکیه است.

حتما بخوانید:
قیمت ملک در ترکیه به پول ایران (+ خرید و اجاره 2022)

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر

نوع ملکقیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر در مرکز شهر۷۹۲۴.۷۶ لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در ازمیر در خارج از مرکز شهر۴۲۵۹.۶۲ لیر ترکیه

هزینه زندگی با خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر برای یک نفر، ماهانه ۳۶۵.۳۳ دلار معادل ۳۱۳۸.۲۳ لیر ترکیه است. هزینه زندگی برای یک خانواده ۳ نفره، ماهانه ۱۲۶۳.۵۱ دلار معادل ۱۰۸۵۳.۶۱ لیر ترکیه است.

۱۱. شرایط خرید آپارتمان، ویلا و خانه در استانبول ترکیه در مقایسه با تهران

خرید آپارتمان، ویلا و خانه در استانبول ترکیه در مقایسه با تهران هزینه کمتری دارد. چرا که قیمت هر متر مربع ملک در ترکیه بسیار کمتر از ایران و حتی کمتر از کشورهای اروپایی است. پس شما به عنوان سرمایه گذار با یک بودجه مشخص، خانه بزرگتری را در محله بهتری از استانبول می‌توانید خریداری کنید.

این در حالی است که با همان بودجه نمی‌توان خانه ای در محله متوسط تهران خریداری کرد. علاوه بر این، باید مزیت بزرگ دریافت اقامت دائم ترکیه را نیز در نظر داشته باشید. بنابراین خرید ملک در ترکیه از هر لحاظ به نفع شما خواهد بود.

Selçuk,-İzmir,-Turkey

۱۲. امکان دریافت اقامت برای چند نفر با خرید ملک دست دوم در ترکیه

متقاضی خرید ملک دست دوم در ترکیه، اجازه دریافت اقامت برای اعضای خانواده خود را دارد. منظور از اعضای خانواده، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی هستند.

۱۳. مهمترین نکات برای خرید ملک دست دوم در شهرهای مختلف ترکیه

 • ملکی را انتخاب کنید که خوش فروش باشد.
 • تمامی مدارک و اسنادی که ارائه می‌دهید باید قانونی، صحیح و بدون نقص باشند.
 • انتقال وجه باید از حساب بانکی انجام شود و کاملاً قانونی باشد.
 • برای خرید ملک، محله ای را انتخاب کنید که مطمئن باشید دارای رشد قیمتی خوبی است.
 • محله مورد نظر شما نباید منع قانونی برای صدور اقامت توسط دولت ترکیه داشته باشد.

توصیه وکیل رسمی مهاجرت در ترکیه برای خرید ملک دست دوم

خرید انواع املاک در ترکیه برای شهروندان این کشور امری عادی است، اما برای یک متقاضی خارجی، حساسیت های خاص خود را دارد. به همین دلیل باید با راهنمایی وکیل مهاجرتی مسلط به امور خرید و فروش ملک و مسلط به زبان ترکیه ای، خرید ملک را انجام دهید.

وکیل خدمات مختلفی را می‌تواند ارائه دهد که شامل استعلامات ملک، حواله پول، انتقال سند، دریافت اقامت و اخذ پاسپورت ترکیه است.

۱۴. خدمات ارائه شده توسط وکیل رسمی برای خرید ملک دست دوم در ترکیه

وکلای رسمی مهاجرتی به منظور خرید ملک دست دوم در ترکیه می‌توانند خدمات زیر را به متقاضی خارجی ارائه دهند.

 • استعلامات ملک
 • افتتاح حساب بانکی
 • اخذ شماره مالیاتی ترکیه
 • مراحل قانونی انتقال پول و انتقال سند
 • اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه
Tablakaya-Mahallesi,-Çağlayan-Sk.,-38280-TalasKayseri,-Turkey,-Talas

۱۵. شرایط دریافت اقامت با خرید ملک دست دوم در ترکیه از یک ایرانی

خرید ملک دست دوم در ترکیه از یک ایرانی یا تبعه غیر ترکیه ای، منع قانونی ندارد. اما این روش تنها یک شیوه سرمایه گذاری بوده و به اقامت ترکیه منجر نمی‌شود.

اگر قصد دریافت اقامت دائم ترکیه با خرید ملک دست دوم را دارید، باید خانه را از یک تبعه حقیقی یا حقوقی ترکیه ای خریداری کنید.

۱۶. شرایط تحصیل فرزندان متقاضی خرید ملک دست دوم در ترکیه

فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی، اجازه تحصیل در مدارس دولتی ترکیه به صورت رایگان را خواهند داشت.

اگر مایلید فرزندتان در مدارس ایرانی ترکیه تحصیل کند، باید برای مدرک بین المللی و تحصیل او، شهریه پرداخت کنید. توجه کنید که مدارس ایرانی تنها در شهرهای آنکارا و استانبول فعالیت دارند.


سوالات متداول خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

✅ آیا تنها با خرید آپارتمان دست دوم در شهر استانبول می‌توان اقامت ترکیه را گرفت؟

خیر. اگر برای خرید خانه کلنگی در استانبول، خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا، خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا، خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا، خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر و دیگر شهرهای ترکیه اقدام کنید، می‌توانید اقامت ترکیه را بگیرید.

✅ برای خرید خانه دست دوم در استانبول چقدر سرمایه لازم است؟

سرمایه لازم برای خرید انواع خانه یا آپارتمان دست دوم در استانبول و شهرهای دیگر ترکیه به عوامل زیادی بستگی دارد. اما برای دریافت اقامت باید حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا برای خرید ملک هزینه کنید.

✅ عوامل تأثیرگذار بر قیمت املاک دست دوم در ترکیه کدامند؟

عوامل زیادی قیمت ملک دست دوم در ترکیه را تعیین می‌کنند که از جمله آن ها می‌توان به متراژ ملک، سال ساخت، محله و منطقه، امکانات ملک و انواع دسترسی های محلی اشاره کرد.

✅ آیا قیمت خرید خانه دست دوم در استانبول از شهرهای دیگر ترکیه بیشتر است؟

بله. استانبول مرکز مبادلات تجاری، اقتصادی و توریستی این کشور است. با توجه به رشد قیمتی بالای ملک در استانبول، قیمت خرید ملک نیز در این شهر بیشتر است.

✅ شرایط دریافت اقامت دائم ترکیه با خرید خانه دست دوم در استانبول چیست؟

مهمترین شرط برای دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک، انجام قانونی تمامی مراحل خرید، خصوصاً انتقال پول و انتقال سند است.

نتیجه گیری مقاله:

خرید ملک در ترکیه نیز مانند دیگر روش های مهاجرتی، مزایا و معایبی دارد که آشنای با آن‌ ها می‌تواند روی روند دریافت اقامت تأثیر گذارد. مهمترین موضوع در خرید ملک در ترکیه، قانونی انجام دادن کلیه امور شامل انتقال وجه و انتقال سند است. تنها در این شرایط است که می‌توانید با خرید ملک دست دوم در ترکیه، پاسپورت دریافت کنید.

نقاط قوت:
امکان دریافت پاسپورت ترکیه و اقامت دائم
هزینه پایینتر ملک دست دوم در مقایسه با ملک نوساز
هزینه پایینتر زندگی در مقایسه با ایران

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)

فهرست مطالب