جستچو
Generic filters
Is-it-safe-in-Istanbul

امنیت استانبول برای زندگی (+ بهترین مناطق ۲۰۲۲)

همه کسانی که با هدف اقامت دائم و دریافت پاسپورت ترکیه اقدام به خرید ملک در این کشور می‌کنند، نگران امنیت استانبول و دیگر شهرهای ترکیه برای زندگی هستند. مانند هر کشور دیگری، استانبول نیز دارای مناطق امن و ناامن است، بنابراین لازم است قبل از اقدام برای خرید ملک با این مناطق آشنا شوید.

 • چرا امنیت استانبول برای زندگی در مناطق مختلف اهمیت دارد؟
 • میزان جرم و جنایت و تأثیر آن در امنیت در شهر استانبول چقدر است؟
 • آیا ترکیه کشوری امن برای زندگی است؟
 • امن ترین مناطق استانبول ترکیه برای زندگی متقاضیان خارجی کدامند؟
 • مناطق ناامن استانبول ترکیه برای زندگی متقاضیان خارجی کدامند؟

فهرست مطلب:

✔️ بررسی امنیت استانبول برای زندگی

استانبول به عنوان یکی از مهمترین شهرهای این کشور از لحاظ اقتصادی، سیاسی، تجاری و توریسی است. در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹، ترکیه مورد برخی حملات تروریستی قرار گرفت اما در حال حاضر به عنوان یکی از امن‌ترین کشورها در حوزه غرب آسیا شناخته می‌شود. بخش اعظم درآمد ترکیه از توریسم است، بنابراین دولت این کشور تلاش می‌کند تا تحت هر شرایطی، امنیت را در شهرهای ترکیه برقرار کند. امنیت استانبول در حال حاضر و دیگر شهرهای ترکیه، قابل توجه و بالا است. اما تمامی مناطق شهری از چنین امنیتی برخوردار نیستند، بنابراین لازم است امنیت استانبول برای زندگی بررسی شود. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که امنیت استانبول چگونه است و امنیت در شهر استانبول، امنیت زندگی در استانبول در مناطق مختلف و امنیت منطقه فاتح استانبول در چه سطحی است.

آدرس اینستاگرام ویکی ترکیش: Wikiturkish@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین ویکی ترکیش، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با کارشناسان ویکی ترکیش تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

امنیت استانبول برای زندگی

۱. اهمیت امنیت استانبول برای زندگی در مناطق مختلف

شهر استانبول حداقل ۱۴۵۰ کیلومتر با کشور روسیه فاصله دارد اما حملات تروریستی که در روسیه رخ می‌دهد، شهروندان ترکیه را نیز نگران کرده است. از همین رو، بسیاری از سرمایه گذاران خارجی نگران امنیت استانبول برای زندگی طولانی مدت هستند.

همانطور که اشاره کردیم، استانبول شهر بزرگی است و به عنوان قطب گردشگری مرکز توجه است. از طرفی چون این شهر محل تمرکز تجاری، اقتصادی، سیاسی و توریستی ترکیه است، دولت بسیار به امنیت آن اهمیت می‌دهد. با توجه به وابستگی اقتصاد ترکیه به صنعت توریسم، امنیت در شهر استانبول و شهرهای دیگر ترکیه بسیار حائز اهمیت است. بنابراین دیگر نگرانی از امنیت استانبول برای زندگی دائم نخواهید داشت.

در ادامه مقاله، به بررسی امن‌ ترین محله ها و مناطق استانبول می‌پردازیم. به این ترتیب خیلی راحتتر می‌توانید برای خرید ملک در ترکیه، منطقه امن را انتخاب کنید. پس با ما همرا باشید.

۲. میزان جرم و جنایت و تأثیر آن در امنیت در شهر استانبول

برای بررسی امنیت شهر استانبول باید معیارها و شاخص های مختلفی از جمله میزان جرم و جنایت و … را در این شهر بررسی کنیم. امنیت در استانبول ترکیه نیز همچون تمامی شهرهای دنیا در طول و شب و روز با یکدیگر متفاوت است. بنابراین نباید این موضوع عجیب باشد. در ادامه، به ارزیابی تأثیر عوامل مؤثر روی میزان امنیت زندگی در استانبول ترکیه می‌پردازیم.

امنیت در شهر استانبول و میزان جرم و جنایت

شاخصدرصدمیزان
سطح جرم۵۱.۵۰%در حد متوسط
جرم و جنایت افزایش یافته در ۳ سال گذشته۶۸.۶۸%بالا
دزدی از خانه۴۳.۴۱%در حد متوسط
سرقت ماشین۳۲%کم
سرقت وسایل ماشین۴۴.۴۱%در حد متوسط
حمله۴۷.۴۱%در حد متوسط
توهین۴۹.۷۸%در حد متوسط
نژادپرستی۳۲.۱۹%کم
خرید و فروش مواد۶۵.۴۲%در حد متوسط
جرایم مالی۴۶.۱۲%در حد متوسط
حمله و سرقت مسلحانه۴۱.۰۳%در حد متوسط
فساد و رشوه۶۹.۵۳%بالا

میزان امنیت زندگی در استانبول در روز و شب

شاخصدرصدمیزان
امنیت زندگی در استانبول در روز۷۰.۸۱%بالا
امنیت در شهر استانبول در شب۴۰.۷۲%در حد متوسط
امنیت در استانبول ترکیه
Rüstem-Paşa-Cami,-Istanbul,-Turkey

۳. ارزیابی کیفیت زندگی و امنیت استانبول برای زندگی

کیفیت و رفاه زندگی در استانبول به صورت غیر مستقیم می‌تواند روی احساس امنیت زندگی در این شهر و به صورت مستقیم روی میزان رضایت شهروندان، تأثیر گذارد. کیفیت زندگی و امنیت زندگی در استانبول در مقایسه با شهروندان ترکیه‌ ای، برای متقاضیان خارجی از اهمیت بیشتری برخوردار است. خصوصاً کسانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت را دارند. چون هدف آن ها اقامت دائم است، پس امنیت استانبول و دیگر شهرهای ترکیه، موضوع حساسی خواهد بود.

حتما بخوانید:
شرایط زندگی در آدانا (بررسی هزینه ها 2021)

در همین راستا، ارزیابی کیفیت زندگی در استانبول در کنار امنیت در شهر استانبول ترکیه بررسی خواهد شد. امنیت در شهرهای مختلف ترکیه با یکدیگر متفاوت است، این موضوع در مورد مناطق مختلف یک شهر نیز صدق می‌کند. به عنوان مثال امنیت منطقه فاتح استانبول از برخی مناطق دیگر این شهر بالاتر است.

به عنوان کسی که قرار است دارایی خود را در کشوری خارجی سرمایه گذاری کند، این حق شماست که با مهمترین معیارهای کیفیت و امنیت در استانبول ترکیه آشنا شوید.

در ادامه، کیفیت زندگی در استانبول بررسی خواهد شد، پس برای انتخابی آگاهانه با ما همراه باشید.

کیفیت زندگی در استانبول

امنیت در شهر استانبول

مسکن و تأثیر آن بر کیفیت زندگی در استانبول

مسکن خوب یکی از مواردی است که کیفیت زندگی افراد تحت هر شرایطی را تأمین می‌کند. نمره مسکن در این ارزیابی برای استانبول ۹ است و رتبه شهری آن نیز ۳۰ از ۲۵۶ است.

نوع مسکنهزینه
آپارتمان بزرگ۶۷۰.۰۰ دلار آمریکا
آپارتمان متوسط۵۵۰.۰۰ دلار آمریکا
آپارتمان کوچک۴۳۰.۰۰ دلار آمریکا
شاخص اجاره۰.۹۳%

هزینه های زندگی و تأثیر آن بر کیفیت زندگی در استانبول

تورم استانبول کمتر از ۱ است و در نتیجه هزینه های زندگی در این شهر در تعادل خوبی در مقایسه با میزان درآمد افراد قرار دارد. هزینه زندگی در استانبول بسیار پایینتر از بسیاری دیگر از شهرهای توریستی اروپایی است. جالب است بدانید که هزینه زندگی در استانبول حتی از تهران هم پایینتر است.

با در نظر گرفتن هزینه پایین زندگی، درآمد کافی و تورم پایین، استانبول انتخاب بسیار مناسبی برای زندگی دائم خواهد بود. در یک مقایسه ساده می‌توان گفت که مهاجرت به استانبول ترکیه، هزینه های روزانه شما را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.

هزینه های مختلف زندگی در استانبولمیزان
تاکسی، ۵ کیلومتر۳.۶۰ دلار آمریکا
کاپوچینو۲.۴۰ دلار آمریکا
یک کیلو سیب۱.۱۰ دلار آمریکا
نان۰.۲۴ دلار آمریکا
نهار۶.۳۰ دلار آمریکا
رستوران۲۸.۶۱

امنیت در شهر استانبول و تأثیر آن بر کیفیت زندگی

جرم و جنایت در استانبول، معیاری بسیار مناسب برای اندازه گیری میزان امنیت در استانبول ترکیه خواهد بود. برآورد کلی میزان جرم و جنایت در استانبول، ۰.۴۴% است که عدد نسبتاً پایینی است. علاوه بر این، مرگ و میز ناشی از حمله با اسلحه در این شهر در بین ۱۰۰.۰۰۰ نفر، در سال تنها ۲ نفر است. همه این موارد، گواه میزان بالای امنیت در شهر استانبول برای زندگی دائم هستند.

امنیت منطقه فاتح استانبول

۴. معیارهایی برای ارزیابی امنیت زندگی در استانبول

محله‌ های استانبول تقریباً همگی امن هستند. اما برخی از محله ها که پناهجویان سوری و یمنی در آن‌ ها ساکن‌اند، منطقه امنی برای زندگی یک خارجی نخواهد بود. بنابراین محله هایی که در آن ها پناهجویان سوری و یمنی نیستند و جمعیت کمتری دارند، امن تر خواهند بود. به عنوان مثال امنیت منطقه فاتح استانبول از بسیاری مناطق دیگر بالاتر است. پس می‌توان جمعیت و حضور پناهجویان را شاخصی برای اندازه گیری امنیت زندگی در استانبول در نظر گرفت.

در جدول امنیت در شهر استانبول و میزان جرم و جنایت ابتدای مقاله، در مورد تأثیر میزان جرم و جنایت روی امنیت در شهر استانبول گفتیم. آماری که در این جدول ارائه شد، میانگین امنیت میان مناطق مختلف استانبول است که شامل امن ترین منطقه و ناامن ترین منطقه خواهد بود.

در ادامه مقاله امنیت کشور ترکیه را بررسی کرده و به معرفی مناطق امن و ناامن استانبول می‌پردازیم. پس اگر برای خرید خانه در شهر استانبول برنامه ریزی می‌کنید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

۵. ترکیه کشوری امن برای زندگی

درست است که استانداردهای ترکیه در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر است اما اقتصاد خوبی دارد. موهبت آب و هوایی عالی، شرایطی را فراهم کرده تا ترکیه سرمایه گذاری عظیمی در حوزه توریسم و گردشگری داشته باشد. به همین دلیل نیز دولت ترکیه برای تأمین امنیت ترکیه بسیار هزینه می‌کند.

حتما بخوانید:
حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه (+ شرایط اقامت 2022)

موضوع امنیت مختص شهروندان این کشور نیست و توریست ها نیز در اولویت هستند چرا که منبع درآمدی عالی برای ترکیه خواهند بود. پس برای تداوم حضور آن ها سرمایه گذاری می‌کند.

اکثر شهرها و محله های ترکیه، برای سفر توریستی و زندگی دائم، امنیت بالایی دارند. اما در مقابل، برخی از مناطق که به مرز سوریه نزدیکند، امنیت پایینتری دارند. اما به صورت کلی می‌توان گفت که ترکیه کشور امنی برای زندگی است.

برخی آمارها نشان می‌دهند که رتبه ترکیه در شاخص جهانی امنیت حتی از برخی کشورها مانند کانادا و بریتانیا نیز بیشتر است.

سطح امنیت در استانبول ترکیه در سال‌ های گذشته به صورت چشمگیری افزایش یافته است. نرخ جرم و جنایت اما در شهرهای مختلف کاهش زیادی داشته است.

امنیت زندگی در استانبول
property-in-antalya-

۶. شهرهای با امنیت بالاتر ترکیه

تمامی شهرها و محله‌های ترکیه به یک اندازه از امنیت برخوردار هستند. اما در این میان برخی از شهرهای توریستی امنیت بسیار بیشتری دارند. استانبول مرکز تجارت توریسم این کشور نیز بوده و در نتیجه سطح امنیت در آن بسیار بالا است.

در مقابل اما برخی از شهرهای نزدیک به مرز سوریه امنیت کمتری داشته و در نتیجه بهتر است برای خرید ملک در این مناطق اقدام نکنید.

سطح امنیت زندگی در استانبول ترکیه همانطور که اشاره کردیم از دیگر شهرهای این کشور بالاتر است. شاخص امنیت در برخی محله ‌های استانبول مانند امنیت منطقه فاتح استانبول در مقایسه با دیگر مناطق بالاتر است.

۷. مهمترین نکات امنیت زندگی در استانبول به عنوان خارجی

استانبول بزرگترین شهر ترکیه شرایطی عالی را برای سرمایه گذاری خارجی و اقامت دائم متقاضیان خارجی فراهم کرده است. به همین دلیل نیز سرانه مهاجرت به این شهر بسیار بالاتر از شهرهای دیگر ترکیه است. بسیاری از متقاضیان خارجی پس از ورود به خاک ترکیه، مشاغلی با امکان پیشرفت عالی را تصدی می‌کنند و می‌توانند به روش‌ های مختلفی اقامت دائم ترکیه را دریافت کنند.

برای اینکه بتوانید به عنوان یک متقاضی خارجی زندگی خوب و راحتی در استانبول داشته باشید، باید موارد بسیاری را ارزیابی کنید. امنیت در استانبول ترکیه یا به عبارت ساده تر، امنیت زندگی در استانبول، از جمله مهمترین این موارد خواهد بود.

امنیت در استانبول ترکیه به منطقه و محله ای که برای خرید ملک انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

در ترکیه نیز مانند بزرگترین شهرهای جهان، جرم و جنابت رخ می‌دهد. اما به دلیل اهمیت حضور گردشگر در این کشور، دولت ترکیه تلاش می‌کند تا با کاهش میزان جرم و جنایت به افزایش سطح امنیت در استانبول ترکیه و دیگر شهرها کمک کند.

استانبول مرکز اقتصادی، تجاری، سیاسی و توریستی ترکیه است و شرکت های بین المللی زیادی در این شهر فعالیت دارند. به همین دلیل برقراری نظم و امنیت در این شهر مسئله ای حساس برای دولت ترکیه خواهد بود.

İzmir,-Turkey

۸. معرفی امن ترین مناطق استانبول ترکیه برای زندگی متقاضیان خارجی

تقریباً همه مناطق و محله های استانبول برای زندگی خارجیان امن هستند. اما مانند تمامی شهرهای بزرگ دنیا، در استانبول نیز مناطقی وجود دارند که امنیت بیشتری در مقایسه با دیگر مناطق داشته و زندگی در آن‌ها کیفیت بالاتری دارد.

لیست مناطق دارای امنیت در استانبول ترکیه برای زندگی

در ادامه لیستی از مناطق با امنیت در استانبول ترکیه ارائه می‌شود. بنابراین اگر به دنبال مهاجرت به ترکیه هستید، یکی از این مناطق را انتخاب کنید.

 1. بشیکتاش (Besiktas)
 2. کادیکوی (Kadikoy)
 3. بی اغلو (Beyoglu)
 4. ساریر (Sariyer)
 5. فاتح (Fatih)
 6. باکروکی (Bakirkoy)
 7. آتاشهیر (Atasehir)
 8. شیشیلی (Sisili)
 9. اسکودار (Uskudar)

در لیست فوق می‌بینید که منطقه بشیکتاش که در صدر قرار دارد، بالاترین میزان امنیت در شهر استانبول را دارد. پس از آن نیز مناطق دیگری چون امنیت منطقه فاتح استانبول بالا بوده و در نتیجه این ۹ محله می‌تواند از بهترین انتخاب‌ های شما برای اقامت و زندگی در ترکیه باشد.

حتما بخوانید:
خرید ملک در استانبول (+ شرایط و هزینه ها 2022)

نقشه امن ترین مناطق استانبول برای زندگی در ترکیه

برای اطلاع از امن ترین مناطق ترکیه روی نقشه گوگل، می‌توانید از این لینک وارد سایت گوگل شوید.

۱۰. معرفی مناطق ناامن استانبول ترکیه برای زندگی متقاضیان خارجی

در برابر تمامی مناطق با امنیت استانبول برای زندگی دائم، محله ها و مناطقی هستند که سطح امنیت پایین تری دارند. به همان اندازه که امنیت منطقه فاتح استانبول و بشیکتاش بالاست، امنیت مناطقی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، در سطح پایین تری قرار دارد. پس پیشنهاد می‌کنیم مناطق زیر را برای خرید ملک و سرمایه گذاری در استانبول ترکیه انتخاب نکنید.

مناطق با مقدار پایین امنیت در استانبول ترکیه

 • Dolapdere
 • Tarlabasi
 • Goziosmanpasa
 • Kasimpasa
 • Laleli
 • Sultanbeyli
 • Esenyurt
 • Gulsuya

مناطقی که در فوق به آنها اشاره شد، در مقایسه با مناطق بخش قبلی، امنیت پایین تری دارند. پس اگر برای خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در این کشور اقدام می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم این مناطق را انتخاب نکنید.

اگر هدف شما از خرید خانه در ترکیه داشتن امنیت زندگی در استانبول است، باید یکی از محله های فاتح، بشیکتاش، کادیکوی، بی اغلو، ساریر، باکروکی، آتاشهیر، شیشیلی و اسکودار در شهر استانبول را انتخاب کنید.

۱۱. قیمت و شرایط خرید ملک در ترکیه در مقایسه با ایران

قیمت هر متر مربع خانه در ترکیه بسیار پایین تر از ایران است. این موضوع در مورد شهرهای بزرگی چون استانبول و تهران نیز صدق می‌کند. پس اگر بودجه مشخصی برای خرید ملک در نظر گرفته‌اید، خانه بزرگتر در محله ای بهتری از استانبول را در مقایسه با تهران می‌توانید بخرید.

امنیت استانبول برای زندگی، قیمت پایین تر ملک، هزینه پایین تر زندگی و امکان دریافت پاسپورت و تابعیت ترکیه، از مهمترین تفاوت ها است.

۱۲. شرایط خرید خانه در ترکیه از یک ایرانی یا تبعه غیر ترکیه ای

خرید خانه یا دیگر انواع ملک از یک ایرانی یا تبعه غیر ترکیه ای، ممنوعیت قانونی ندارد. اما این روش نمی‌تواند به دریافت اقامت منجر شود.

خرید ملک از یک تبعه غیر ترکیه ای، تنها یک شیوه امن سرمایه گذاری در ترکیه است و منجر به اخذ اقامت نمی‌شود.

برای اخذ اقامت دائم و تابعیت ترکیه، باید خانه را از یک تبعه حقوقی و حقیقی ترکیه ای خریداری کنید.

۱۳. تأثیر حضور وکیل در انتخاب محله امن در استانبول

وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه، با کلیه قوانین و مقررات خرید ملک در ترکیه آشناست. از طرفی چون به زبان ترکی مسلط است، می‌تواند در مذاکره به شما کمک کند. وکیل با شهرها و محله های ترکیه به خوبی آشنا بوده و در نتیجه می‌تواند برای انتخاب محله ای امن شما را راهنمایی کند.

وکیل مهاجرت به ترکیه خدمات مختلفی را با توجه به روش مهاجرتی متقاضی ارائه می‌دهد. خدماتی که وکیل به متقاضیان خرید ملک در ترکیه ارائه می‌دهد شامل موارد زیر است.

 • استعلامات لازم ملک
 • اخذ شماره مالیات
 • افتتاح حساب بانکی
 • انتقال پول و انتقال سند ملک
 • اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

سوالات متداول امنیت استانبول برای زندگی

✅ آیا امنیت استانبول برای زندگی سرمایه گذاران خارجی تضمین شده و کافی است؟

بله. استانبول مرکز تجاری، سیاسی و اقتصادی این کشور است. به همین دلیل نیز یکی از امن ترین شهرها برای زندگی دائم خواهد بود.

✅ امنیت منطقه فاتح استانبول چگونه است؟

فاتح استانبول از جمله محله های با امنیت بالا در استانبول است بنابراین می‌تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد.

✅ امن ترین محله استانبول برای زندگی دائم کدام است؟

تقریباً بیشتر مناطق و محله های استانبول امنیت کامل دارند. اما محله هایی مانند فاتح، بشیکتاش، کادیکوی، بی اغلو، ساریر، باکروکی، آتاشهیر، شیشیلی و اسکودار از بهترین انتخاب ها برای خرید ملک خواهند بود.

✅ امنیت در شهر استانبول چگونه است؟

به دلیل مرکزیت سیاسی، اقتصادی، تجاری و توریستی استانبول، دولت ترکیه همواره تلاش می‌کند تا امنیت این شهر را در بالاترین حد ممکن نگاه دارد. در سال های گذشته امنیت استانبول افزایش داشته و میزان جرم کاهش یافته است.

✅ وکیل مهاجرتی برای انتخاب محله و منطقه امن در استانبول چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه علاوه بر اینکه با قوانین ترکیه و زبان ترکی آشناست، امن ترین مناطق استانبول را نیز می‌شناسد بنابراین از راهنمایی او برای خرید ملک می‌توانید کمک بگیرید.

نتیجه گیری مقاله:

امنیت استانبول به عنوان قطب اصلی گردشگری ترکیه یک مسئله حساس برای دولت این کشور خواهد بود. چون استانبول غیر از اینکه مرکز سیاسی، تجاری و اقتصادی ترکیه است، مرکز توریستی این کشور نیز بوده و وایستگی اقتصاد ترکیه به صنعت توریسم، حساسیت ایجاد امنیت در شهرهای توریستی را به شدت بالا می‌برد. بنابراین اگر برای خرید ملک در ترکیه برنامه ریزی می‌کنید، بهتر است یکی از 9 منطقه با امنیت بالایی که در این مقاله معرفی شد را انتخاب کنید.

نقاط قوت:
امنیت بالای شهر استانبول
زندگی در رفاه و آسایش
دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)

فهرست مطالب